Sortuj wedlug: tytulu | daty | popularnosci

W dniach 24-26.09 i 1-4.10.2010 r. odbędzie się wielkie święto awangardy w Polsce. Tegoroczna, trzecia edycja Avant Art Festival stanie pod znakiem Norwegii. We Wrocławiu zagrają m.in. Maja Ratkje, ale też James Plotkin & Mick Harris i Alva Noto, a spektakle zaprezentuje m.in. słynny Verdensteatret. O trudnej, ale cennej sztuce łączenia teatru i muzyki na gruncie awangardy i eksperymentu z dyrektorem AAF - Kostasem Georgakopulosem rozmawiał Rafał Jęczmyk.
Zespół Terra z Namysłowa po 9 latach istnienia, wydał w końcu swoją pierwszą płytę pt. „Poza kontrolą”. Materiał nagrany we wrocławskim studiu „The Clash”, został wydany przez niezależne wydawnictwo „Irokez” z Łodzi.
„W 2005 roku trzech kumpli: Cieśla, Cinek i Andrzej postanowiło ożywić otaczającą rzeczywistość. Tak właśnie powstało DBD - reprezentanci łódzkiej sceny hardcore.” – czytamy na stronie zespołu Day Before Death.
Nowe wydawnictwo Wrocławian skierowane jest przede wszystkim do osób, ceniących sobie brzmienie, zakorzenione głęboko w klasycznym metalu.
„Płyta "Uninvited Dreams" to dla wielu pierwsze zetknięcie z muzyką Osady Vida. Ale to już szósty nasz album”.- Tak o sobie piszą członkowie zespołu na swojej (oficjalnej) stronie. Przyznam się szczerze, że i dla mnie był to „pierwszy raz” z ich muzyką...
Oto pojawiła się debiutancka płyta wrocławsko-sycowskiej Enblemy. Jak na debiut jest to całkiem mocny metalowo-rockowy strzał w ryja.
Już kolorowa okładka digipacka Taumaturgii dobitnie wskazuje z czym potencjalny nabywca będzie miał do czynienia. Koleżanki i koledzy z Namysłowa zafundowali nam, ongiś tak popularną a obecnie nieco chyba zapomnianą, mieszaninę punka/ska/folku i reggae (w dowolnej kolejności).
3 października 2008 ukazał się nowy album Masali pt. “Cały Ten Świat”. Jak zwykle grupa elektronicznych bojowników trzyma dobry, wysoki poziom muzyczny.
Przyznaję bez bicia że nigdy wcześniej nie słyszałem dokonań wołowskiego kwintetu o wdzięcznej nazwie Fly Like A Dog, jednak najnowsza EP tejże kapeli jest bardzo obiecujący i jeżeli zapowiada ona jakieś większe przedsięwzięcie to wypada się jedynie cieszyć i czekać na pełnowymiarowy materiał.
Wywiad przeprowadzony na największym festiwalu reggae "One Love Sound Fest 2006", we wrocławskiej Hali Ludowej.


strona: [1] [2] | wszystkich artow: 19