Polecamy miejsca


Alibi
Ulica:pl.Grunwaldzki 30
Opis:Cechą charakterystyczną jest to, że w Alibi nie ma dnia bez imprezy. Nie do końca przewidywalny grafik zajęć studentów sprawia, że codziennie pojawia się tu mnóstwo żadnej zabawy młodzieży. Wybierając się do klubu warto pamiętać o tym, że aby usiąść należy pojawić się ok. 20.00. Apogeum imprezy następuje zazwyczaj póĽniej niż w innych lokalach - najgłośniej i najhuczniej jest w okolicach godziny pierwszej. W Alibi grane są najczęsciej standarty muzyki rozrywkowej, czyli bardzo szeroko rozumiany rock’n’roll. Taneczność muzyki sprawia, że parkiet znajdujący się na środku klubu zapełnia się ok. 21.00 i do godzin porannych pozostaje we władaniu studenckiej braci. Muzyka z płyt to jednak nie wszystko. Dla wszystkich, którzy ponad płyty przedkładają brzmienie ""live"" w każdy poniedziałek organizowane są bluesowe jam sessions - na scenie występują bluesmani z Wrocławia, ale nie tylko. Zapraszani są także muzycy z regionu, kraju, a nawet zza oceanu.

http://www.alibi.com.pl/


Alive
Ulica:Kolejowa 12
Opis:Lokal umiejscowiony w charakterystycznym, klimatyczny nasypie kolejowym. Na ścianach i sufitach dominuje stara czerwona cegła. Dwie sale, tunele i zaułki pozwalają na spędzenie czasu zarówno z ukochana osobą jak i dużym gronem przyjaciół.
Różnorodna muzyka, począwszy od starego dobrego rocka i metalu przez reggae i pop do współczesnych dokonań uznawanych artystów, pozwala na odnalezienie tu czegoś dla siebie. Koncerty puszczane na monitorach i dużym ekranie sprawiają, że klient czuje się jak widz koncertów na żywo. Imprezy cykliczne jak bluesowe piątki, co czwartkowe i co sobotnie koncerty urozmaicają, co dzienne życie lokalu. Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem klubu.

ALIVE prowadzi sprzedaż biletów na wiele wrocławskich koncertów.

http://www.alive.wroclaw.pl/


Bar wegetarianski Vega
Ulica:Sukiennice 1/2
Opis:Pierwszy w Polsce i najstarszy wrocławski bar oferujący dania wegetariańskie i chyba jedyny proponujący dania wegańskie. Dostawcami produktów są w większości lokalni producenci metodami ekologicznymi, zaś niemal wszystkie posiłki przygotowywane są od podstaw na miejscu (prawie 90%). Vega jest rownież miejscem kontaktowym dla wrocławskich inicjatyw - tutaj cyklicznie co środe odbywają się spotkania w temacie praw zwierząt oraz organizowany jest "Wegański weekend" oraz akcja "Więcej jedzenia mniej cierpienia". Dzięki swojej lokalizacji- w samym sercu Wrocławia- zawsze po drodze.

http://www.vega-wroclaw.pl/


Bezsenność
Ulica:ul.Ruska 51 (Pasaż Niepolda)
Opis:Bezsenność to lokal jakiego ze świeczką szukać. Istna perełka wśród wrocławskich klubów. Zupełnie inna muzyka, coś z pogranicza lat 60-80tych, klasycznego jazzu, bluesa z domieszką znanych motywów filmowych i musicalowych: Crime Story, Gorączka Sobotniej Nocy itd. Naprawdę niezła mieszanka, żadnego techno czy charts, po prostu najlepiej dobrane kawałki do wyśmienitej zabawy, posiedzenia przy piwku i rozmów z przyjaciółmi. Wygodne fotele i taborety żywcem wyszarpnięte ze starych sal kinowych, kolumny i zasłony niczym w buduarach za kulisami. Połączenie wygody i funkcjonalności. Taki właśnie jest ten klub. W pełni zasługuje na swoją nazwę, na pewno tam nie zaśniecie! Na długo też pozostanie w waszej pamięci i stanie się miejscem, które będziecie często i chętnie odwiedzać.

http://bezsennoscklub.com/


Cafe Rozrusznik
Ulica:Cybulskiego 15
Opis:Mała lokalna kawiarnia na wrocławskim Nadodrzu utworzona i prowadzona własnoręcznie przez właścicieli. W asortymencie kawa Fair Trade z Etiopii, którą właściciele sami sprowadzają i wypalają a także herbata, domowe ciasta, grillowane kanapki vege. Dużo rzeczy i przedmiotów DIY. Kawiarnia udostępnia także swoją przestrzeń na wystawy, zebrania ngo-sów i spotkania społeczności lokalnej.

Cafe Rozrusznik to projekt niezależny i bardzoniskobudżetowy. Powstał metodą DIY, przede wszystkim jako własne, wymarzone miejsce pracy. Za cel stawiamy sobie promowanie 'coffeeculture' w jej najlepszym wydaniu i z naciskiem na zacne idee fairtrade.

https://www.facebook.com/caferozrusznik


Ciemna Strona Miasta
Ulica:pl. Wróblewskiego 3
Opis:Ciemna Strona Miasta to projekt trzech przyjaciół, którzy poznali się i współtworzyli kultowe miejsce spotkań metalowców w latach 90 poprzedniego wieku – SWOBODNA (sklep muzyczny w sześciokatnym baraku na ul. Swobodnej). Wspólne odkrywanie świata muzyki, zabawy i dorosłego życia z przed ponad dwudziestu laty zaowocowały teraz stworzeniem Klubu Muzycznego Ciemna Strona Miasta. To miejsce, które ma połączyć przeszłość ciężkiej muzyki, lata 80 i 90 żyjące w naszych młodych wspomnieniach, oraz chwilę obecną, kiedy metal, core, gothic stały się ogólnie uznanymi gatunkami muzycznymi.

To miejsce, w którym marzenia opowiadane po kolejnym piwie, stały się rzeczywistością, choć wiele lat później. To miejsce, w którym trochę starsi i trochę młodsi wielbiciele ciężkich i mrocznych brzmień mogą zasiąść przy stole, żeby posłuchać ciężkiej muzyki. To miejsce, które robimy tak samo dla was jak i dla siebie, w takiej przestrzeni chcielibyśmy przebywać. To miejsce, które będzie podstawą stworzenia i zintegrowania ludzi ciężkiej muzy, czyli armii Ciemnej Strony Miasta. To miejsce, w którym zabawa ma się mieszać ze sztuką, mroczną i klimatyczną. To miejsce, dla Was, dla Nas, dla wszystkich, którzy lubią taki klimat.

Ciemna Strona Miasta to najlepszy w mieście mroczny klub muzyczny. Nietypowe miejsce, jedyne w swoim rodzaju, nastawione głównie na ludzi dla których liczy się najbardziej dobra zabawa w atmosferze ciężkich klimatów i brzmień oraz mroczno-artystycznego otoczenia. To szczególne miejsce ma dać każdemu to, co dla niego liczy się najbardziej:
- muzyka – wszelkie ciężkie i mroczne brzmienia (powiedz barmanowi co chcesz posłuchać) wraz z dniami poświęconymi określonemu gatunkowi czy zepołowi,
- koncerty – muzyka na żywo wykonawców z kraju i zagranicy, znanych i tych u progu kariery, także jam session,
- picie i jedzenie - ,
- sala VIP – możliwość zamkniętych imprez czy spotkań w wydzielonej przestrzeni,
- imprezy – wspólna zabawa w ramach organizowanych spotkań lub wspólne celebrowanie wydarzeń,
- dark art – mroczna sztuka na ścianach i gdzie się da,
- wifi.

http://www.ciemnastronamiasta.pl/


Collosseum Jazz Caffe
Ulica:Piotra Skargi 18a
Opis:Collosseum Jazz Caffe to odpowiedź na brak klubów jazzowych we Wrocławiu.
Cieplutki klimat, dobre koktajle, jam session, to tylko nieliczne z przykładów które tworzą to miejsce. Można tu wpaść i w tygodniu i w weekend i zawsze słychać klimatyczna muzykę. Każdy może tu zagrać. Rozstawiony i przygotowany sprzęt tylko czeka na artystyczne wynurzenia. w Jazz Caffe jest strefa free wi-fi . Zapraszamy cały tydzień. Przybądźcie i poznajcie sami to magiczne jazzowe gniazdko.

UWAGA! To miejsce uzależnia!!
http://www.jazzcaffe.com.pl/


CRK
Ulica:Jagiellończyka 10 c/d
Opis:Jak najtrafniej określić Centrum Reanimacji Kultury i zrobić to bez dorabiania gęby, wyolbrzymiania, megalomanii?

Może po prostu jako przestrzeń, która umożliwia spotkanie i swobodna komunikacje pomiędzy ludźmi i środowiskami, gdzie wspólnym mianownikiem jest potrzeba wyjścia poza wszechobecny rynek, poza światopoglądowe monopole, poza subkulturowe, polityczne i artystyczne getta. Budowanie więzi, tworzenie struktur przyjaznych współpracy, które nie ograniczają ewolucji naszych postaw, nie zawężają naszych perspektyw i jednocześnie są częścią żmudnego procesu odzyskiwania wpływu na nasze życie i rzeczywistość wokół nas.

W tej przestrzeni spotykają się aktywiści społeczni, niekomercyjni twórcy, pasjonaci, konsumenci. Wzajemne przenikanie się tych środowisk powoduje, ze przynależność do nich nie jest kategorycznym przyporządkowaniem. Drzwi CRK są wciąż otwarte, sprzyjając cyrkulacji powietrza, bo my nie chcemy ulec dusznemu zmanierowaniu, nie chcemy być hermetycznym bez-ruchem. Nie chcemy tez powielać mechanizmów rządzących zakrzepłymi i zachowawczymi placówkami kulturalnymi.

Jesteśmy tutaj i teraz. Czekamy na ciebie!

http://www.crk.wroclaw.pl/


Cztery Litery
Ulica:Kurzy Targ 3
Opis:Klub powstał na miejscu starego klubu Marrakech, zaraz obok bistra Przemysłowa. W środku może się bawić 300 osób w dwóch salach - koncertowej oraz barowej. Każde pomieszczenie utrzymane jest w czerwono-czarnej stylistyce, a przygaszone światła zapewniają intymność, mimo sporej przestrzeni.

Imprezy w każdy piątek i sobotę, koncerty co czwartek. Cztery Litery nawiązały współpracę z Wrocławskim Klubem Piłki Stołowej, dzięki czemu już od tego weekendu goście będą mogli umilić sobie czas turniejem piłkarzyków.

Za piwo lane zapłacimy tu 5 zł do godziny 22. Ceny piwa butelkowego zaczynają się od 8 złotych, a jest w czym wybierać. Oprócz stałej oferty, co weekend za barem znajdziemy piwne nowości - od czeskich specjałów po piwa z małych lokalnych rozlewni. Natomiast na fanów napojów bezalkoholowych czekają yerbata i fritz-kola.

https://www.facebook.com/czteryliterywroclaw


Eko Styl, Grażyna Rusin
Ulica:DH Astra, Horbaczewskiego 4-6
Opis:Stoisko z żywnością ekologiczną Ekostyl znajduje się w domu handlowym Astra. Asortyment wraz z kolejnymi latami wzbogacał się o lokalne smakołyki wyprodukowane metodami ekologicznymi: dużo nabiału z mleka koziego, sezonowo również warzywa, zioła i mieszanki ziołowe oraz najwięszy we Wrocławiu wybór produktów bezglutenowych. Jedno z pierwszych miejsc we Wrocławiu gdzie niemal od zawsze można kupić świeże jaja od kur zielononóżek.

Wartością dodaną są rozmowy i porady państwa Rusinów, którzy od wielu lat prowadzą gospodarstwo ekologicznie w Dolnie Baryczy.

Godziny otwarcia:
9.00 - 20.00 poniedziałek - sobota
10.00 - 16.00 niedziela


Firlej
Ulica:Grabiszyńska 56
Opis:oda firlej to miejska jednostka kultury, organizująca imprezy cenione przez publiczność z całej polski, w tym koncerty jazzowe i muzyki alternatywnej, spektakle teatralne i kabaretowe. Firlej i jego propozycje dostrzegane są przez dolnośląskie i ogólnopolskie media. na naszej scenie goszczą chętnie zarówno polscy jak i światowi wykonawcy, doceniając atmosferę klubu, profesjonalną obsługę, a zwłaszcza jakość džwięku. Jesteśmy postrzegani jako znaczżce centrum kultury muzycznej.

Firlej to również miejsce niezwykle przyjazne dla artystów, otwarte na twórcze inicjatywy i wszelkie formy artystycznego wyrazu. Na scenie Firleja występowali najciekawsi i najbardziej wybitni artyści, tacy jak: : Ken Vandermark, Theo Jorgensmann, Barbara Morgenstern, Riverside, Jarboe, Michael Gira, Red Sparowes, Cult of Luna, Indukti, Mono, Sotoko Fuji Quartet, Peter Broetzmann, Joe Jardullo, Herb Robertson, Mikołaj Trzaska, Marcin i Bartłomiej "Brat" Oleś, Rob Mazurek, Mauricio Takara i wielu, wielu innych.

http://www.firlej.wroc.pl/


Hostel Bemma
Ulica:Kazimierza Wielkiego 15
Opis:Bemma Hostel to nowe miejsce na mapie noclegowej Wrocławia. Mieścimy się w samym centrum miasta, kilka kroków od Rynku.
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy chcą poczuć to czego nie można umiejscowić na żadnej mapie ~ puls miasta.
Wrocław to nie tylko zabytki, architektura i ciekawe miejsca. To także ludzie i ich działania. Serdecznie zapraszamy wszystkich,
a szczególnie tych, którzy choć przez kilka dni chcą w tych działaniach uczestniczyć, a później znaleźć w pełni zasłużone wytchnienie
w przytulnych acz przestronnych wnętrzach naszego Hostelu oraz w miłym i błyskotliwym towarzystwie czwórki przyjaciół i kota Cześka.

Oferujemy wam również pobyt w Bemma Apartments ~ przytulnym mieszkaniu w pięknej, zabytkowej kamienicy kilka kroków od ogrodu botanicznego, staromiejskich wysp na Odrze i Ostrowa Tumskiego. Prowadzimy tu bardziej dom otwarty, w którego ciepłych, domowych wnętrzach można się zrelaksować i poznać nowych, ciekawych ludzi. Specjalnie dla Was zaaranżowaliśmy małą galerię prac zaprzyjaźnionych artystów. Zapraszamy do nas wszystkich, których męczą wielkie, bezosobowe noclegownie. Wszystkich, którzy szukają czegoś więcej..

http://www.hostelbemma.pl/


Hostel ekologiczny Flower Power
Ulica:al.Lipowa 15/2
Opis:Hostel ekologiczny Flower Power to miejsce dla tych, którym bliski jest styl życia eko i entuzjastów odkrywania świata z dala od schematów.

Tu znajdziesz nie tylko nocleg i przyjazną atmosferę, ale też miejsce, w którym poznasz niezwykłych ludzi, zwiedzisz Wrocław, jakiego nie pokazują przewodniki, zaplanujesz rajd pod Dolnym Śląsku, kupisz unikalne wyroby lokalnych wytwórców.
Miejsce, do którego będziesz chciał wrócić.

Z myślą o przyszłości naszej planety, spokojnym sumieniu naszych klientów i ku ogólnemu pożytkowi:

* oszczędzamy gdzie się da wodę i energię elektryczną
* segregujemy śmieci
* ogrzewamy się ekologicznie gazem ziemnym (w oczekiwaniu na łupkowy ;-))
* stosujemy wyłącznie biodegradowalne środki czystości lub robimy je sami z naturalnych składników
* dajemy nowe życie starym przedmiotom – niektóre meble i elementy wyposażenia to efekt starannego odnowienia i twórczych przeróbek
* stawiamy na naturalne materiały, a te, które nie podlegają recyklingowi zostały u nas wtórnie wykorzystane
* karmimy ekologicznie, naturalnie, a także duchowo :-)
* zapewniamy kontakt z naturą nieożywioną (w ogrodzie) oraz czworonożną udomowioną (gdzie się da)


Infopunkt Łokietka 5
Ulica:Łokietka 5
Opis:Ośrodek wsparcia działań na rzecz rewitalizacji i rozwoju Nadodrza. Realizuje projekty społeczne, kulturalne i gospodarcze oraz dba o przepływ informacji między urzędami a mieszkańcami. Infopunkt stanowi nieformalne centrum integracji społecznej i otwarte miejsce spotkań, dyskusji, a także edukacji obywatelskiej i kulturalnej.

Inspirujemy się przede wszystkim różnorodnością Nadodrza, stawiając sobie za cel wydobycie potencjału tkwiącego w zaniedbanej przestrzeni miejskiej i społecznej Nadodrza oraz budowanie wśród miesz kańców poczucia tożsamości lokalnej.

Infopunkt finansowany jest przez Gminę Wrocław. Jego operatorem jest Fundacja Dom Pokoju wyłoniona w konkursie dla organizacji pozarządowych.

W skrócie Łokietka 5 to:
- punkt informacji o Nadodrzu i rewitalizacji
- miejsce debat o przestrzeni miejskiej i kierunkach rozwoju Wrocławia
- ośrodek edukacji obywatelskiej
- ośrodek edukacji kulturalnej

http://lokietka5.pl/


Kalaczakra Gallery & Coffee
Ulica:ul. Kuźnicza 29a
Opis:Miejsce całkowicie bezdymne. Znajdziesz tutaj produkty fair trade, produkty ekologiczne, wegańskie, wegetariańskie ciasta i przekąski, pijalnia Yerba Mate, optócz tego kawy, herbaty,czekolady, eliksiry imbirowe i pietruszkowe...

Co piątek rozdawane są wegetariańskie posiłki,natomiast przez cały czas promowane są akcje rozszerzania świadomości ekologicznej ( akcje, save the planet, międzynarodowy dzień wegetarianizmu, Światowy dzień ziemi). Prowadzący kawiarnię współpracują w rozmaitych akcjach z Green Peace i Amnesty International. Na miejscu promowane i sprzedawane są produkty Fair Trade oraz organizowane są spotkania z ludźmi zajmującymi się prawami zwierząt.

http://www.myspace.com/kalaczakra


Kalambur
Ulica:Kuźnicza 29a
Opis:Kawiarnia Kalambur przedstawia się jako ostatni żagiel wrocławskich organizacji artystycznych. I rzeczywiście, kilkanaście lat temu to miejsce pełne było nieszczęśliwych malarzy, podupadłych poetów i demonicznych muz. Dziś jest już trochę spokojniej, chociaż nadal spotykają się tu regularnie przedstawiciele artystyczno-uniwersyteckiego światka. W tej legendarnej knajpie szczególnie warto zwrócić uwagę na iście fin-de-sieclowy wystrój, pełen fresków i drewnianych ornamentów. Atmosfera jest tu miła i bezpretensjonalna, muzyka niebanalna, a obsługa przesympatyczna (możesz się spodziewać, że gdy przyjdziesz tu po raz trzeci, barman będzie już pamiętał, co zazwyczaj zamawiasz). W piątki możemy trafić na niezwykłą imprezę taneczną na zaimprowizowanym parkiecie tuż przy wejściu.

http://www.kalambur.org


Liverpool
Ulica:Świdnicka 37
Opis:Klub Muzyczny Liverpool od początku swojej działalności nastawiony był na muzykę dla wymagających słuchaczy preferujących przede wszystkim mocne gitarowe brzmienie.

Wraz z muzycznym rozwojem klubu oraz z myślą o tych, którzy gustują w nieco odmiennych klimatach powstały imprezy propagujące muzykę takich zespołów jak: Depeche Mode, U2, Nine Inch Nails czy Tool. Chcąc zadowolić najróżniejsze gusta muzyczne powołaliśmy do życia takie imprezy jak Seattle Night, Kultomania czy wRockowisko. Miłośnicy cięższych dźwięków również znajdą u nas coś dla siebie. Cykliczna impreza Self - Destruction, dobywająca się w ostatni piątek miesiąca to idealny czas dla wszystkich fanów mocnego nu metalowego grania. Natomiast dla zwolenników elektronicznej euforii impreza Mord=X=Fabryk to kilka godzin totalnego wariactwa dźwięków i szaleństwa na parkiecie. Alternatywnymi propozycjami klubu dla wszystkich wielbicieli weekendowej zabawy w rytmie tanecznej muzyki z z lat 60/ 70/ 80 są imprezy takie jak Back To The 80's oraz nowa impreza Sturday Night Fever.

Klub zajmuje się również organizacją koncertów znanych wykonawców, jak także sceniczną promocją młodych kapel. Mieścimy się w podziemiach zabytkowego budynku, co zapewnia naturalny wystrój i klimat, dobrą akustykę oraz mocne nagłośnienie. We Wrocławiu klub wyrobił sobie markę miejsca dla ludzi lubiących mocne brzmienia, ale nie stroni on również od imprez prezentujących muzykę dla koneserów, przykładem mogą być wieczory z muzyką iberoamerykańską, na których popularyzowane są gorące rytmy latynoskie i kubańskie (Cubana Noche). Liverpool stał się znany w Polsce z organizacji zlotów fanów - odbywały się ogólnopolskie zloty fanów The Cure, Depeche Mode, U2, Nine Inch Nails czy Rammstein, które przyciągają rzesze fanów z całego kraju. W ciągu tygodnia prowadzone są imprezy tematyczne natomiast w piątki i soboty oferowana muzyka przyciągać może osoby mające upodobania w różnych nurtach muzycznych, które zawsze odnajdą coś dla siebie.

http://www.liverpool.wroclaw.pl/


Łykend
Ulica:Podwale 37/38
Opis:Klub Muzyczny Łykend mieści się przy Podwalu 37/38, przy skrzyżowaniu z ul. Świdnicką, jest znanym miejscem koncertowym - usłyszysz tu folk, reagge, szanty, jazz, poezję śpiewaną oraz inne gatunki muzyczne, których nie znajdziesz w innych wrocławskich klubach. 200 m kw Łykendu w piwnicach domu handlowego Podwale przesiąknięte jest dobrą muzyką, drewniane elementy oraz grafiki świetnych wrocławskich plastyków stwarzają niepowtarzalną atmosferę.

Na naszej scenie stają muzycy z całego świata, zarówno najbliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Czech czy Białorusi jak i przyjaciele zza oceanu z USA i Meksyku.To miejsce spotkań sympatycznych, wrażliwych ludzi o wyrobionych gustach muzycznych. Prawie codziennie można posłuchać muzyki na żywo. Przy dobrym piwie, drinku czy smacznej przekąsce można tu posłuchać gwiazd muzyki z całego świata, obejrzeć występ kabaretu lub potańczyć. Muzyka, której można najczęściej posłuchać podczas koncertów to: rock, folk, jazz, ska, reggae i szanty.

http://www.lykend.com.pl/


Machina Organika
Ulica:Ruska 19
Opis:O machinie. Droga, którą promujemy oznacza zdrowie pojedynczego człowieka, oraz całej planety. Świadome jedzenie, świadome korzystanie z zasobów Ziemi przynosi korzyści jednostce i ogółowi.

Wierzymy, że każdy z nas może wpływać na to w jakim świecie żyjemy, dbając o siebie, innych i naturę, której jesteśmy częścią. Łacińskie słowo Vita oznacza pełnię życia. Witarianizm to nie tylko dieta,to przede wszystkim sposób na życie. Dlaczego surowe? Kuchnia witariańska charakteryzuje się potrawami niepodgrzanymi powyżej 42C°, jej głównymi składnikami są warzywa, owoce, ziarna, nasiona i oleje tłoczone na zimno. Ogrzewanie tych składników powyżej 42C°, powoduje dezaktywację enzymów, utratę energii oraz znaczną redukcję składników odżywczych potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego tak ważne jest włączenie do naszej diety jak największej ilości surowej żywności.

http://machinaorganika.pl


Madness
Ulica:Hubska 6 (koło dworca PKP)
Opis:Madness powstał w kompleksie budynków, które są częścią wielkiej struktury PKP. Klub mieści się w dużej hali, przez co niemal nigdy nie ma tam problemów z brakiem miejsc. Gośćmi naszej "przystani" jest zazwyczaj młodzież alternatywna - i to jedyna możliwa, a zarazem prawdziwa, próba charakterystyki bywających tam klubowiczów.

Wystrój klubu utrzymany jest w klimacie jamajskim - zauważalne są przede wszystkim motywy SKA i reggae. Dla gości przygotowano obszerne i długie ławy, do których we własnym zakresie donosimy piwo. Wszystkim którzy nie potrafią zbyt długo usiedzieć klub gwarantuje mnóstwo miejsca, gdzie w rytm muzyki, lub też niezależnie od niego, mamy możliwość wyskakania wszystkiego, co nam w duszy gra.

Rytm regge i ska, czasem dawka metalu i hardrocka, to wszystko możecie znależć w klubie MADNESS. W lutym bieżącego roku obchodziliśmy swoje piąte urodziny.Dzięki zdobytemu doświadczeniu staramy się sprostać wymaganiom klientów i trafić w ich gusta. MADNESS jest specyficznym klubem o niepowtarzalnej atmosferze. U nas każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jak nie przepada za muzyką ska czy regge, to może oddać się grze w piłkarzyki, darta lub bilard'a.

http://www.madness.wroclaw.pl


Mediateka
Ulica:Pl. Teatralny 5
Opis:Niby proste połączenie biblioteki z wypożyczalnią filmów. Można pożyczyć tu książkę przygodową, komiks, rozrywkowy film, komedię romantyczną. Można wypożyczyć dzieła świeżych laureatów różnorakich nagród jak i klasyków. Dostępne są programy edukacyjne, słowniki multimedialne, audiobooki, muzyka, gry PC.

Można tu poczytać czasopisma i dzienniki, uczestniczyć w darmowych lekcjach języka obcego lub skorzystać z Internetu. Mediateka podejmuje wiele kwestii społecznych - np. „Żywa Biblioteka” to projekt promujący tolerancję i szacunek dla człowieka. Książkami w Żywej Bibliotece są ludzie, często wykluczeni społecznie i dyskryminowani, z którymi czytelnicy wchodzą w dialog.

Mediateka jest także miejscem wystaw i spotkań związanych ze świadomą konsumpcją, Sprawiedliwym Handlem i zdrowym sposobem życia.

http://www.mediateka.biblioteka.wroc.pl/


Najadacze.pl - restauracja wegańska
Ulica:Nożownicza 40
Opis:Najadacze.pl - to kuchnia inspirowana jedzeniem z różnych zakątków świata głównie Bliski i Daleki Wschód. Startujemy z Masalą Dosą, Samosami, Pakorami, Thali , Falafelami. Będą też ciasta. Menu będzie powiększane sukcesywnie. Wszystko zależy od Was! Od jesieni ruszamy z wegańskimi dostawami.

Poza dobrym jedzeniem będzie można także napić się u nas dobrej kawy czy herbaty, zielonych smoothie czy koktaili.

http://najadacze.pl/


Nalanda
Ulica:Plac Kościuszki 12
Opis:Księgarnia, kawiarnia, wegetariańska restauracja i galeria w jednym miejscu; czynna codziennie do 20, a czasem dłużej.

Kuchnia wegetariańska, wegańska i gotowanie według pięciu przemian, ciasta, napoje, przyjęcia publiczne, prywatne, warsztaty, wieczory literackie i poczytanki dla dzieci, projekcje i wystawy w sali głównej, na antresolach i w salce warsztatowei, do tego książki do kupienia i wygodnego przeglądania na kanapach przy ciekawych dźwiękach i świetnej kawie gotowanej według pięciu przemian, yogi tea, bądź innej ciekawej herbacie.

http://www.nalanda.pl


Niebo
Ulica:ul. Ruska 51 (Pasaż Niepolda)
Opis:Klub Niebo znajduje się w najbardziej rozrywkowej części Wrocławia – w Pasażu Niepolda. Jest rzeczywiście swoistym ewenementem na rynku klubów. Niewiele jest bowiem miejsc w środku miasta, gdzie można spokojnie, niezależnie od tego czy przyszliśmy w pojedynkę czy też większą grupą, delektować się trunkiem słuchając rock’n’rolla.

Niebo przypomina tradycyjny pub lub winiarnię. Zdecydowanie więcej jest tu osób ceniących sobie miękkość siedzisk niż walory tańca. Lokal jest pomalowany w nie rzucające się w oczy kolory. Dodatkowo powstały w ten sposób półmrok wzbogacany jest nutą archaizmu i zadumy nad przeszłością.

Otoczenie w jakim się znajdziemy podczas wizyty zależy w znacznym stopniu od tego, w której z sal zasiądziemy. A przed zajęciem miejsca warto się bliżej owym możliwościom przyjrzeć, gdyż lokal bardzo szybko wprawia nas w nastrój daleki od wszelakiej mobilności i raz zajęte miejsce pozostaje najczęściej miejscem ostatnim. Oczywiście do następnego razu...
Przeciętna wieku gości to ok. 20-22 lat. Bardzo często w klubie tym bawią się studenci. Parkiet jest na podeście i zazwyczaj się nie jest to najbardziej oblegane miejsce w klubie. Kiedy jednak zacznie przyciągać do siebie, dzieją się rzeczy przedziwne...

http://www.niebocafe.pl/


Od zmierzchu do świtu
Ulica:ul.Krupnicza 15
Opis:Rockendrollowy klub muzyczny 200 m. od Rynku z neogotyckimi sklepieniami, klimaten nawiązujący do sztandarowego filmu Tarantino, bardzo przestrzenny z wysoką sceną. Częste koncerty młodych zespołówi i Jeam Session rezydentów ożywiają zabawę do późnych godzin nocnych. Bardzo duży ogródek przed klubem pozwala odpocząć zmęczonym, a nawet sie pożywic, chleb ze smalcem i ogóreczkiem szybko stawia na nogi nawet tych mocno skołatanych piwkiem. Bywalcy tego klubu cechują sie miłością do rockendrolla i jemu pochodnych gatunków muzyki, nie usłyszysz tu brzmień muzyki elektronicznej. Brak wampirów a szkoda ...

W każdy wtorek na Studentów czekają atrakcyjne promocje cenowe !!!

Środy zarezerwowane są dla młodych i utalentowanych zespołów, które prezentują swoją oryginalną muzykę. Czwartek to JAM SESION - cykliczna impreza, która we Wrocławiu zasłużyła już na miano... kultowej. Natomiast w piątki i soboty jest czas na rozbujane Rockoteki. Organizujemy także bardzo wiele koncertów polskich jak również zagranicznych wykonawców.

http://www.odzmierzchudoswitu.pl/


Rocky
Ulica:przy zbiegu ul.Gwiaździstej i Swobodnej,obok hotelu 'Wrocław'
Opis:Jeśli lubisz :
- rockowe oldschoolowe klimaty grane z płyt,a nie z mp3,
- poznawać mało znanych wykonawców na znacznie wyższym poziomie,niż propozycje radiowe,
- potańczyć przy gitarowej muzyce,
- piwa czeskie i z małych niezależnych browarów,
- koncerty na wysokim poziomie muzycznym i organizacyjnym,za to o niskim "natłoku" decybeli,
- uczestniczyć w wernisażach fotograficznych, malarskich i innych wydarzeniach artystycznych,
- poznawać ciekawych ludzi równie jak Ty zmęczonych poszukiwaniem klubu bez agresji i lubiących nieszablonową ofertę muzyczną ,
- urządzać różne imprezy (urodziny,rockowe wesela,panieńskie,kawalerskie itp.)z naszym cateringiem i obsługą to z myślą o Tobie i Twoich znajomych stworzyliśmy pub "ROCKY" !!!

Zapraszamy do unikalnego miejsca przy zbiegu ul.Gwiaździstej i Swobodnej,obok hotelu "Wrocław" (pod sklepem "Dino").

http://www.rockywrock.pl


Sklep Zielarski Kocanka
Ulica:ul. Bogusławskiego 79
Opis:Jeden z lepiej rozpoznawanych sklepów wśród wrocałwskich amatorów żywności ekologicznej i naturalnych terapii. Na miejscu duży wybór ziół i mieszanek ziołowych oraz produktów ekologicznych dostarczanych od lokalnych rolników.

Na miejscu można również kupić wydawnictwa poświęcone naturalnym terapiom, również kosmetyki ekologiczne i wyroby pszczelarskie.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 10-18
sobota 10-15


Strefa Zero
Ulica:ul. Ruska 47a (wejście przez Arkady)
Opis:Strefa Zero - to miejsce, gdzie odnajdzie się szalejąca dzikością żądz grupa ...jak i samotnik na łowach. Antydizajn i dowolnie - plac manewrowy dla roztańczonych i loże dla intymnych, swoboda i w bazie dobry rock, który pompuje energię w duszę. Dla Ciała mieszamy drinki w niewiarygodnych (niesprawdzonych) zestawieniach, na specjalne życzenia. Dla ortodoksów piwo po 5 zł ...A dla ochłody wucety z prysznicem z ultrafioletu.

Czuj się zaproszony serdecznie...

Darmowa rezerwacja od 1 do 30 miejsc. Rezerwacja całego lokalu jest płatna. Wszelkie informacje pod nr 663182339


Szczypta Świata
Ulica:ul. Wita Stwosza 19/20
Opis:Dwa małe sklepiki we Wrocławiu w których można znaleźć ogrom rzeczy głównie z krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Sklepiki są małe ale za to pojemne, więc nie dość ze tutaj kupisz koraliki, lokalne rzemiosło, książki podróżnicze, muzykę to jeszcze znajdą się hamaki, poncza, lampy i inne oryginalne gadżety. Jak na sklep oferujący produkty z Ameryki południowej to nie zabrakło tutaj dobrego wyboru yerba maty.

Cały asortyment do dostania również w sklepiku internetowym.
Drugi sklepik przy ul. Nehringa 20

http://www.szczyptaswiata.pl/


Świnki Trzy
Ulica:Krasińskiego 32
Opis:ŚWINKI TRZY to nie tylko sklep, w którym możesz zaopatrzyć swoją spiżarnię.
Naszym założeniem jest promocja zdrowego odżywiania, kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, kosmetyków nietestowanych na zwierzętach, detergentów biodegradowalnych oraz wszelkich kreatywnych i alternatywnych sposobów na codzienność.

Chrum Chrum na zdrowie!

Realizujemy zamówienia wysyłkowe.
Koszt standardowej przesyłki w zależności od wagi:
do 1 kg - 8 zł
1-2 kg - 9 zł
2-5 kg - 10 zł
Koszt przesyłki może ulec zmianie w zależności od wielkości paczki.

https://www.facebook.com/swinki.trzy3


Złe Mięso
Ulica:Wita Stwosza 16 [podwórko Kultowej]
Opis:Złe Mięso to wegetariańska restauracja mieszcząca się w podwórku przy ulicy Wita Stwosza 16.
Lokal otwarty jest od poniedziałku do soboty w godz. 12-21, natomiast w niedziele od godz. 13 do 20. Serwowane są tu potrawy wegetariańskie i wegańskie. Zjemy tu makarony, pizzę, sałatki, zupy, leczo, czy wegetariańskie burgery. Ponadto w mneu znajdują się tak ze falafel w zestawie z humusem czy kotlety z seitana oraz seitanburgery. W lokalu serwowane są też desery wegańskie, takie jak na przykład ciasto cynamonowe z orzechami, rodzynkami i jabłkami. W restauracji panuje także bardzo ekologiczny wystrój.

http://www.zlemieso.pl


Źródło zdrowego życia
Ulica:ul. Grabiszyńska 55
Opis:Pół sklepu dla tych, którzy są na diecie bezglutenowej. Pół dla tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać i bezpiecznych dla środowiska środków czystości używać. Niektórzy nawet leczą się z wykorzystaniem środków spożywczych tu dostępnych - aronią na przykład z nadciśnienia (o niebo lepsza od syntetycznych farmaceutyków).

Ciastka słodzone słodem, pieczywo bezglutenowego, jajka kury zielononóżki kuropatwaianej (0 i 1), oleje tłoczone na zimno, nabiał czy wędliny bez konserwantów - to tylko niektóre dostępne produkty. Ci, którzy przyszli z własną siatką, dostaną 1% rabatu.