Artykuly > Wydawnictwa muzyczne > The Sixpounder zapowiada nowy album i trasę z Illusion, Afromental, Power of Trinity oraz Coria!

Grupa The Sixpounder kończy pracę nad swoim trzecim studyjnym wydawnictwem. Pierwsza okazja, aby usłyszeć nowy materiał na żywo już w ten piątek podczas pierwszego z czterech zaplanowanych koncertów razem z Illusion, Afromental, Power of Trinity oraz Coria!

The Sixpounder to obecnie jedna z najciekawszych formacji metalowych na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie występ u boku takich sław jak Motorhead, Behemoth, Entombed, Bullet for My Valentine, czy Soilwork, a także trasy koncertowe z Acid Drinkers, Vader oraz Decapitated. Wrocławskiego składu nie zabrakło także podczas największych polskich festiwali w tym m.in. Przystanek Woodstock, Metal Fest, czy Ursynalia. Jako jeden z nielicznych polskich zespołów, The Sixpounder reprezentował także nasz kraj na największym festiwalu metalowym w Europie - Wacken Metal Festival. Szersza publiczność może kojarzyć grupę także z udziału w popularnym programie Must be the Music, gdzie muzycy zaszli do ścisłego finału.

Ostatni czas był dla wrocławskiego składu bardzo intensywny, a to ze względu na pracę nad materiałem na trzecie studyjne wydawnictwo. Jak opowiada.....

- Materiał na trzeci album zaczął powstawać chwilę po premierze drugiej płyty. - opowiada gitarzysta The Sixpounder, Paul Shrill - Uwielbiam komponować nowe rzeczy, a pomysłów nie brakuje. W tym momencie kończymy nagrywanie i lada moment ścieżki powędrują do Szwecji, do Daniela Bergstranda. To dla nas ogromna nobilitacja, że będziemy mieli przyjemność współpracować z tak dużym producentem, który odpowiedzialny jest za brzmienia płyt m.in. Meshuggah, In Flames, czy Behemoth. Nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę finalny efekt naszej pracy! - podkreśla muzyk.

- Ciężko wypowiadać się obiektywnie o własnym materiale, ale komponowanie go to była prawdziwa przyjemność! - dodaje - Trochę zmieniło się moje podejście do muzyki. Zaczęły mi być bliższe albumy, na których słyszę zespół, a nie ogromną produkcję, po której nie wiadomo, czy kapela będzie w stanie to udźwignąć na koncercie. Na tej płycie będzie zdecydowanie więcej rock and roll’a. - kończy.

Premiera trzeciej płyty The Sixpounder planowana jest jeszcze w tym roku. Fani zespołu będą mogli jednak usłyszeć nowe utwory jeszcze w tym tygodniu! Muzycy zamierzają bowiem uchylić rąbka tajemnicy na żywo podczas najbliższej trasy koncertowej, podczas której poza The Sixpounder na scenie zaprezentują się: Illusion, Afromental, Power of Trinity oraz Coria!

- Kiedy dostaliśmy zaproszenie na tę trasę, w pierwszym momencie pomyślałem, że to żar, ale gdy pojawiły się pierwsze, potwierdzone informacje zrozumiałem, że to się dzieje naprawdę. - komentuje muzyk. - Cześć naszych fanów, doznała szoku, że jesteśmy w takim zestawieniu. Dla nas to jednak ogromna nobilitacja. Nie czujemy się ortodoksyjnymi metalowcami, nigdy nawet nie staraliśmy się nimi być. Liczy się dobry koncert i dobra zabawa. A tego nie zabraknie na tej trasie. Nie możemy się doczekać!


Najbliższy koncert już 25 września w Gdańsku (Centrum Stocznia Gdańska). Następne występy w ramach trasy koncertowej organizowanej przez agencję B3Ticket odbędą się kolejno: 2 października w Łodzi (Klub Wytwórnia), 9 października w Warszawie (Klub Progresja) oraz 17 października we Wrocławiu (Hala Stulecia).

Bilety w cenie od 59 złotych dostępne są na stronie https://b3ticket.pl/