Artykuly > Miasto > Ratujmy Grochowiankę!

Podpisz petycję w obronie lokalnego baru Grochowianka!

Petycja jest dostępna pod adresem:
http://www.petycjeonline.com/ratujmy_grochowianke

Jako mieszkańcy Wrocławia, wielbiciele osiedlowych barów i zwolennicy idei miasta dla wszystkich, a nie tylko najbardziej uprzywilejowanych, przygotowaliśmy petycję, której celem jest ratowanie Grochowianki – lokalnej jadłodajni istniejącej od 1978 roku, a dziś zagrożonej zamknięciem z powodu planów władz miasta względem działki, na której się znajduje. Gmina Wrocław chce wyburzyć budynek, w którym mieści się Grochowianka i inne lokale usługowe. Dalsze plany przeznaczenia tego terenu nie są do końca jasne.

Jadłodajnia przy ulicy Grochowej 17 oferuje przystępne cenowo, tradycyjne dania, co zdaje się być ewenementem w mieście, coraz bardziej opanowanym przez sieciówki ze „śmieciowym” jedzeniem lub restauracje i bary skierowane do młodych, kreatywnych, dla których jedzenie jest stylem życia. Tymczasem do Grochowianki przychodzą zjeść bardzo różne osoby: starsi i młodsi, mniej i bardziej zamożni, studenci, pracownicy, bezrobotni. Takich miejsc potrzebuje Wrocław i takie miejsca są coraz bardziej cenione przez mieszkańców i urbanistów: wpisujące się w lokalny klimat i tożsamość, otwarte, funkcjonujące na obrzeżach kapitalistycznego, nastawionego na (wy)zysk rynku.

Petycję zamierzamy przekazać władzom Wrocławia, żeby pokazać, jakiego miasta chcą mieszkańcy, a przede wszystkim aby uchronić Grochowiankę przed likwidacją.

Oczywiście zapraszamy również do samej Grochowianki, gdzie można również podpisywać petycję w formie drukowanej i oczywiście smacznie zjeść!

Więcej:
https://www.facebook.com/jadlodajniagrochowianka/?fref=ts