Artykuly > Wydawnictwa muzyczne > BulletRaid - Louder Than All (recenzja płyty)Wśród wrocławskich załóg parających się klasycznym heavy metalem do studyjnego ataku ruszył ostatnio BulletRaid. Na początku roku otrzymaliśmy świeżą EPkę - Louder Than All. I choć materiał nie jest długi (pięć piosenek, trochę ponad 20 minut) to jednak pokazuje siłę kwintetu i zapewne przypadnie do gustu niejednemu maniakowi klasycznego metalowego łojenia.

Od pierwszego kawałka grupa wrzuca najwyższy bieg i nie zostawia miejsca na oddech. Seven Days Of Grind to bezkompromisowa jazda w szybkim tempie. Perkusja młóci bez litości w akompaniamencie tnących gitar, przy czym piosenka ma bardzo wpadający w ucho refren opowiadający o trudach codziennego życia i wypruwaniu sobie żył przez siedem dni w tygodniu. Podobnie szybki jest Not Good Place For You. Kawałek jest jeszcze bardziej melodyjny. Zwrotki są zagrane z rockowym feelingiem ale poprzeplatane mocnymi mostkami. Jedyne co mi mniej pasuje w tej piosence to dość często powtarzany refren.

Wolniejszy Behind The Mask to bardziej walcowate granie z gęstą grą podwójnej stopy, oparte na masywnych riffach. Tu muszę wspomnieć, że płyta została wyposażona w całkiem porządne, mięsiste brzmienie, które pozwala się cieszyć precyzyjną grą każdego instrumentu. Mnie jednak najbardziej powalił kawałek We Want It Louder. Zagrany z żywiołem, numer ten został okraszony świetnie pomyślanymi partiami gitary rytmicznej. W ogóle partie gitar żądzą na tej płycie (choć są znacznie bliższe surowej młócce pokroju Accept niż efekciarskim solówkom). Powalają też wokale, szczególnie jak cały zespół krzyczy - nomen omen - We want it louder. Kawałek ma po prostu dziką siłę takich klasycznych dzieł jak Restless And Wild czy Hell Bent For Leather. Dla mnie bomba!

Od tego zestawu odstaje trochę ostatnia piosenka (podpisana jako "bonus track", można jej było posłuchać jeszcze przed premierą krążka). Welcome To Your Dying Day to spokojna ale bardzo klimatyczna akustyczna ballada, skręcająca bardziej w kierunku brudnego amerykańskiego brzmienia w klimacie Alice In Chains.

Dla fanów surowego hard'n'heavy debiut BulletRaid to jazda obowiązkowa. Pozostałym również polecam ten krążek bo płyta daje po prostu potężnego kopa każdemu, kto chce posłuchać muzyki zagranej z pasją i sercem. Klimat tych nagrań jest dobrze znany od ponad trzydziestu lat ale nie o oryginalność tutaj chodzi tylko o moc i energię jaką daje ten krążek, szczególnie jeśli trzeba zasuwać siedem dni w tygodniu :)


Maciej Baranowski


LOUDER THAN ALL
BulletRaid

Skład zespołu:
Grzegorz Kolasiński - vocals
Mikołaj Górecki - guitar
Jakub Gołembiewski - bass
Łukasz Kapałka - guitar
Maciej Sznurowski - drums

Tracklista:
1. Seven Days Of Grind
2. Behind The Mask
3. Not Good Place For You
4. We Want It Louder

5. Welcome To Your Dying Day* (bonus track)